Romeo a Julie v Mahenově divadle 16. února 2017

V hodinách literatury se dramatu Romeo a Julie hodně věnujeme, proto jsme se s dětmi osmého a devátého ročníku rozhodli, že se na hru půjdeme podívat do divadla. Lístky jsme vybírali s předstihem, neboť tato tragédie W. Shakespeara patří mezi zdařilá přestavení Mahenova divadla, je oblíbená mezi diváky všech věkových kategorií a vstupenky proto bývají brzy vyprodané.

Tvůrci nabízí divákům klasickou hru, kde jazykově složitější pasáže jsou střídány vtipnými dialogy, písněmi s pěknými lyrickými texty, a celkově tak zejména dětem oživili a zpřístupnili jinak náročnější představení. Závěr dramatu byl velmi působivý. Vynikající herecké výkony děti spolu s ostatními diváky ocenily dlouhým potleskem a hned po představení si divadlo moc pochvalovaly. Pro mnohé byl tento večer další svátek, prohlédly si krásný interiér divadla, užívaly si soukromí v lóžích, slavnostně se oblékly a taky se moc pěkně chovaly.

V hodinách českého jazyka jsme pak celé představení zhodnotili a děti se už těší na další divadlo.

Romeo a Julie v Mahenově divadle, únor 2017

Mgr. Jana Osičková