Sportování na 1. stupni

I když je zima, děti na Masarce nezahálí a zapojují se do různých sportovních soutěží, v hodinách tělesné výchovy plní disciplíny Olympijského víceboje a 2x týdně aktivně trénují v atletických přípravkách pod vedením školených trenérů. Již sedmým rokem se naše škola aktivně zapojuje do Majlontské školní ligy v miniházené. Na podzim jsme uspořádali školní kolo soutěže ve šplhu pro žáky 3. – 5. tříd. Vítězové jednotlivých kategorií (K.Kavlíková, L.Frecer, B.Janáčková, N.Styrančáková, G.Syrová, M.Skřivánek, O.Zavadil, M.Weisserová, Š.Hudcová, S.Moravcová, J.Podešva, M.Hochman) postoupili do obvodního kola. Zde si nejlépe se svými soupeři poradil O.Zavadil a mohl tak naši školu reprezentovat i v městském kole. V prosinci jsme vyslali své zástupce na již tradiční florbalové turnaje. Nejdříve na Novoměstský pohár do Řečkovic, kam vycestovaly děti 3. a 4. tříd (D.Škarka, J.Wild, D.Večeřa, P.Mlčoch, L.Friedbergová, P.Štofej, M.Růžička) a hned další týden na Think Blue Cup, kde nás reprezentovali žáci 5. tříd (J.Pozdník, F.Nettl, K.Karmazin, M.Pilát, O.Šašek, A.Mironov, D.Štědroňský, M.Hochman). Díky této florbalové reprezentaci jsme získali vybavení v hodnotě 3 000 Kč, které budou děti využívat v hodinách TV a v odpoledním sportovním kroužku. Nyní již děvčata a chlapci ze 4. – 5. tříd pilně trénují vybíjenou, protože je v únoru čeká nejdříve školní turnaj a v březnu poměří své síly s ostatními na Peventan Cupu. Také již začínají probíhat mezitřídní kola v kopané, při kterých se naši malí fotbalisté připravují na oblíbený McDonald Cup. Díky naší spolupráci s ČAS jsme pro sportování našich žáků získali další atletickou sportovní sadu a doskočiště se stojany pro skok vysoký.

Mgr. Renata Miková