Konverzační soutěž v anglickém jazyce

V úterý 20. prosince 2016 se konalo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Děti byly rozděleny do dvou kategorií – I. kategorie byla pro žáky 6. a 7. ročníků, II. kategorie pro žáky 8. a 9. ročníků.

Soutěž se skládala ze dvou částí – písemné, kde byl zahrnut poslech a čtení a ústní, kde se žáci měli představit, hovořit ve dvojicích a konverzovat na dané téma. Z písemné části postoupili vždy jen čtyři žáci.

V I. kategorii zvítězila Penelope Grivas-Bueno z 6. A (52 bodů), na druhém místě byla Vanessa Dinh z 6. A (50 bodů), na třetím místě David Szulcsányi z 6. B (28 bodů) a na čtvrtém místě Lukáš Skřivánek z 6. C (25 bodů).

Ve II. kategorii vyhrál Ondřej Lacina z 9. B (53,5 bodů), druhá byla Natálie Stratilová z 9. A (42 bodů), na třetím místě skončila Denisa Kolínská z 9. B (39 bodů) a na čtvrtém místě byla Bára Svobodová z 9. A (36 bodů).

Nejlepší z každé kategorie postupují do městského kola, které se bude konat začátkem příštího roku.

Všem zúčastněným gratulujeme a budeme se těšit na další skvělé výsledky.

Konverzační soutěž v anglickém jazyce, prosinec 2016 Konverzační soutěž v anglickém jazyce, prosinec 2016

Za vyučující AJ
Mgr. Lenka Štěpánová