ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO Zřizovatel:
MČ Brno - Líšeň
www.brno-lisen.cz

Beseda s policejním psychologem

V pátek 16. prosince 2016 měli naši deváťáci možnost si popovídat s policejním psychologem kpt. PhDr. Janem Pokorným, který pracuje u PČR v Jihlavě. Je nejenom psycholog, ale i policista a ve svém oboru pracuje deset let.

Nejprve žákům popsal rozsah své práce – přijímání nových policistů, složité vyhodnocování psychotestů, krizová intervence (pomoc obětem i jejich rodinným příslušníkům) a v neposlední řadě asistence u výslechů. Děti samozřejmě nejvíc zajímaly různé případy, kterými psycholog prošel. Jeden jim dokonce předložil jako detektivní hádanku, kdy pomocí postupných nápověd žáci sami odhalili pachatele. Popsal jim i různé metody na odhadování lidského charakteru – jako příklad použil pan Pokorný sám sebe (verbální i neverbální komunikace, způsob oblékání, doplňky, …).

Protože deváťáky brzo čekají přijímací zkoušky na střední školy, zajímali se i o možnost práce u policie a podmínky k přijetí. Ptali se na fyzické testy a prohlédli si zbraň, kterou u sebe policejní psycholog nosí.

Po celou dobu besedy byli žáci velmi pozorní, zvídaví, jednotlivé příběhy a jejich vyústění na ně velmi zapůsobily i v rámci minimálního preventivního programu lépe než hodiny teorie.

Mgr. Miroslava Kubíčková

Ocenění pracovníků líšeňských škol
Polonéza 2019