Ročníkový projekt Mikuláš

V pondělí 5.12.2016 se všechny děti z druhého ročníku zúčastnily společného projektu Mikuláš. Děti byly rozděleny do malých skupin, kde si vzájemně pomáhaly řešit úkoly. Nejdříve jsme společně pracovali s textem, který vyprávěl o historii a tradicích, které osobu Mikuláše provází. Děti se dověděly mnoho zajímavých informací a společně jsme se také naučili zajímavosti o mikulášských pranostikách. Na tuto část následně navázaly informace o čertech. Jakmile děti splnily pracovní listy, začaly vyrábět vybranou postavičku anděla, čerta nebo Mikuláše. Šikulky stihly i 2 postavičky. Ve třídě vládla moc pěkná atmosféra a při závěrečném hodnocení děti projevily velkou spokojenost. Také nás v průběhu dopoledne navštívila velká skupina živých čertů, andílků a velkolepého Mikuláše. Zkrátka, moc pěkné a příjemné dopoledne.

Ročníkový projekt Mikuláš, prosinec 2016 Ročníkový projekt Mikuláš, prosinec 2016

Mgr. B. Denemarková