Přednáška o Austrálii

Na pátek 14. října 2016 jsme pozvali cestovatele Mgr. Karla Kocůrka, který si pro nás připravil velmi bohatou přednášku o Austrálii. Zúčastnili se žáci 5. ročníků a druhého stupně. Výklad byl pro starší žáky celý v angličtině, pro ty mladší zvolil pan přednášející kombinaci angličtiny a češtiny. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o městech Adelaide, Melbourne a Sydney, oaustralské přírodě, zvířatech žijících v Austrálii a tamním životě. Shlédli jsme videa zachycující rušný život ve velkých městech, ale i na venkově a mohli jsme si poslechnout typický přízvuk Australanů. Žáci byli nadšení a mnoho z nich by se v budoucnu rádo podívalo do Austrálie.

Mgr. Anna Klímová