Lampionový průvod

V předvečer svátku svatého Martina školní družina pořádala již tradiční svatomartinský lampionový průvod. Rodiče a děti se sešli v 17:00 hodin před školou. Letos si děti z oddělení ŠD Kapříci a Lvíčata připravily pro ostatní krátké stínové divadlo. Formou stínového divadla byl zpracovaný příběh svatého Martina. Příběh četl Jan Stoklasa a loutky ovládaly Tereza Hyčková a Anita Fatková. Dětem se to moc povedlo a troufáme si říct, že dětští diváci byli nadšení. Poté jsme se vydali na samotný lampionový průvod. I přes počáteční nepřízeň počasí se sešlo 109 dětí se svými rodiči. Průvod končil opět v prostoru před školou, kde rodiče dostali prskavku. Poté jsme utvořili velký kruh, zapálili prskavky a v této příjemné atmosféře si zazpívali na rozloučenou píseň "Už Martin na bílém koni...", kterou jsme s dětmi v týdnu ve školní družině trénovali. Už teď se těšíme na příští rok.

Lampionový průvod, listopad 2016 Lampionový průvod, listopad 2016 Lampionový průvod, listopad 2016 Lampionový průvod, listopad 2016

Mgr. Veronika Plíšková