Halloweenský den

Poslední den měsíce října je dnem plným magie, kouzel a čar. Nejinak tomu bylo i v naší škole, kde jsme společně oslavili původem anglosaský lidový svátek Halloween. Děti se převlékly za čarodějnice, čaroděje, dýně, duchy a další strašidelné postavy. Některé byly doslova k nepoznání. Ve většině tříd prvního stupně probíhala dopolední výuka tematicky zaměřená na Halloween. Děti se dozvěděly něco málo o halloweenské tradici, jak a kde svátek vznikl, a co vše je s ním spjaté. Také si povídaly o tradicích v naší zemi, tedy o Dušičkách. V tento den děti zpívaly halloweenské písničky, hrály různé hry, plnily haloweenské úkoly a na závěr si vytvořily různé strašidelné výrobky. Halloweenský den pokročoval i odpoledne, kdy žáci ze školního parlamentu připravili pro mladší děti spoustu úkolů a soutěží. Nechyběla ani stezka odvahy po škole. Velký úspěch měla i soutěž o nejlepší masku. Tímto děkujeme všem, kteří se zapojili a oslavili tak svátek společně s námi.

Halloweenský den, říjen 2016 Halloweenský den, říjen 2016 Halloweenský den, říjen 2016 Halloweenský den, říjen 2016 Halloweenský den, říjen 2016 Halloweenský den, říjen 2016 Halloweenský den, říjen 2016 Halloweenský den, říjen 2016 Halloweenský den, říjen 2016 Halloweenský den, říjen 2016

Mgr. Jana Ullmannová, Hana Pollaková

Mikulášský jarmark