ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO Zřizovatel:
MČ Brno - Líšeň
www.brno-lisen.cz

Logická olympiáda 2016

Mensa ČR ji devátým rokem pořádá soutěž Logická olympiáda. Cílem je doplnit nabídku oborových olympiád o soutěž zaměřenou na logiku, o soutěž, která nevychází jen ze znalostí nabytých při školní docházce, ale podporuje samostatné myšlení účastníků. Soutěž je určena pro následující kategorie soutěžících:

Kategorie A1: žáci 1. ročníku základních škol (1. třída)
Kategorie A: žáci 1. stupně základních škol (2. – 5. třída)
Kategorie B: žáci 2. stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií a obdobných středních škol, tj. např. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií)
Kategorie C: studenti všech druhů středních škol v denním studiu, v případě víceletých gymnázií poslední 4 ročníky studia. Maximální věk studenta je omezen na 20 let.

Každý soutěžící se musí registrovat na www.logickaolympiada.cz. Pouze pod svým emailem, který slouží jako unikátní přihlašovací jméno, totiž může vyplnit online test nominačního kola. Registrace probíhá do 30. září 2016.Rádi bychom požádali především rodiče dětí mladších 15 let o spolupráci a pomocs registrací, protože je potřeba, aby rodič, či případně jiný zákonný zástupce, souhlasil sezpracováním osobních údajů dětí pro účely soutěže.

Logická olympiáda probíhá ve třech kolech. Pro kategorii MŠ a A1 probíhá soutěž jednokolově (základní kolo) a výstupem bude informace o umístění/pořadí. Ve vybraných okresech budou pro nejlepší z kategorie MŠ organizována partnerem soutěže prezenční okresní kola.

Základní kolo bude opět online – soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoliv, kde je připojení k internetu.

Základní kolo pro
kategorii A: žáci prvního stupně ZŠ proběhne ve dnech 1. – 7. října 2016,
kategorii B: žáci druhého stupně ZŠ proběhne ve dnech 8. – 14. října 2016
kategorii C: studenti SŠ proběhne ve dnech 15. – 21. října 2016
kategorii A1: žáci první třídy ZŠ proběhne ve dnech 22. – 28. října 2016,

Krajská kola pro kategorii A, B, C se uskuteční v pátek 4. listopadu 2016 v krajských městech a nejúspěšnější řešitelé postoupí do celorepublikového finále, které se bude konat 28. listopadu 2016 v Míčovně Pražského hradu.

RNDr. Marcela Navrátilová

Ocenění pracovníků líšeňských škol
Polonéza 2019