EKAG – Mezinárodní atletické závody

Od 5. do 7. 2016 září probíhal na atletickém stadionu Pod Palackého vrchem již 11. ročník Evropských atletických her mládeže. Jsou to jediné mezinárodní závody ve střední Evropě pro děti do 15 let. Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet dětí (přes 1700) ze 14 států Evropy. A stejně jako loni nechyběli zástupci naší školy. Ve starších kategoriích nás reprezentovali F. Faltýnek, který zvítězil ve finále B běhu na 60m a D. Miková, která se probojovala do finále A a zaběhla ve své kategorii, která čítala přes 100 dívek, čtvrtý nejlepší čas. V nejmladších kategoriích se představily M. Mašková, K. Špundová, G. Syrová a J. Miková. Všechny navštěvují atletickou přípravku, která začala v loňském školním roce fungovat přímo na naší škole. Letos jsme byli vybráni mezi 40 škol v ČR, které budou spolupracovat s atletickým oddílem. Děvčata tedy již na Ekagu závodila v krásných dresech AK Olymp Brno a vedla si výborně. I když to pro některé z nich byl teprve první veliký závod, všechny si výrazně vylepšily svá osobní maxima v několika disciplínách.

O tom, že tyto závody mají opravdu vysokou úroveň, mluví i fakt, že zde letos padl žákovský světový rekord v běhu na 60m a český rekord ve štafetovém běhu.

Všem moc gratulujeme, děkujeme za reprezentaci a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Mgr. Renata Miková