Představení Hostina dravců v Mahenově divadle

Posledním večerním představením, které jsme pro starší děti v letošním školním roce připravili, byla hra Hostina dravců v Mahenově divadle dne 9. června 2016.

Drama z období 2. světové války nás zavádí do jednoho pařížského bytu, kde se schází sedm přátel, aby oslavili narozeniny hostitelky. V bytě panuje skvělá nálada do okamžiku, kdy před domem jsou zastřeleni dva němečtí důstojníci. Gestapo nenachází viníka, tak velitel vybírá z každého bytu dva rukojmí, jejichž osud je zpečetěn. Vzhledem k tomu, že se velitel osobně zná s hostitelem, nechá na oslavencích, aby sami ze svého středu vybrali dva rukojmí. Nyní nastává pravé drama plné černého humoru, kdy se ukazuje, čeho je člověk schopen, když mu jde o život. Hra získala v r. 2011 prestižní cenu Moliére.

Divadelní představení se dětem velmi líbilo, shodly se na tom, že to bylo jedno z nejlepších, které viděly.

Příští školní rok budeme rozhodně pokračovat v návštěvách Mahenova divadla, neboť repertoár tohoto divadla je v současné době velmi rozmanitý a herecké výkony představitelů jsou na vysoké úrovni.

Představení Hostina dravců v Mahenově divadle, červen 2016

Mgr. Jana Osičková