Olympiáda školních družin

V úterý 24.5.2016 proběhlo obvodní kololehkoatletických závodů školních družin, které pořádala ZŠ Mutěnická. Naši školu reprezentovali v kategorii mladších žáků Miroslav Neumann, Eva Hiklová, Kateřina Zejdová a Kryštof Novák, v kategorii starších žáků to byli Matěj Skřivánek, Sára Jenyšová, Vojtěch Šinogl a Tereza Jančová. Děti závodily v disciplínách běh na 60 metrů, skok do dálky z místa a hod z místa. Olympiády se zúčastnili žáci základních škol z Líšně a Vinohrad. I když se na nebi od rána honily mraky, všechny disciplíny proběhly na venkovním hřišti školy. Ve chvíli, kdy poslední účastníci závodů skákali do dálky, začalo pršet, takže vyhlášení výsledků proběhlo uvnitř školy. Naši zástupci vybojovali 6. místo. I tak nás dobrá nálada neopustila a ze závodů jsme všichni odcházeli s pocitem, že jsme ze sebe vydali maximum. Všem zúčastněným děkuji za snahu a přeji mnoho úspěchů v dalším sportovním snažení.

Olympiáda školních družin, květen 2016

Mgr. Veronika Plíšková