Prezentace Poznej kouzlo řemesel

Společně s učiteli a studenty Středního odborného učiliště tradičních řemesel jsme přiblížili žákům některá řemesla, která se vyučují na jejich střední škole. Přivezli k nám umělecké kováře, truhláře, kosmetičky, kadeřnice a designéry interiérů. Žáci naší i církevní školy Jana Husa si prakticky vyzkoušeli řemeslnou práci. Velký zájem byl ze strany žáků druhého stupně, kteří zvažují volbu střední školy, ale i mladších žáků. Pro většinu z nich to byla první zkušenost s řemesly. Skutečnost, že měli možnost si sami vyzkoušet různé práce, může být určující při výběru školy a řemesla, kterým se jednou budou zabývat. Vždyť o budoucí profesní kariéře rozhoduje správná volba střední školy. A vlastní zkušenost s konkrétním řemeslem je nepředatelná.

Žáci s kováři vykovali vlastní hřebík, kadeřnice nám vytvořily účesy, kosmetičky poradily s péčí o pleť. Také stanoviště designu interiérů bylo velmi zajímavé. U truhlářů si vyzkoušeli svou zručnost při opracování dřeva. Akce byla velmi úspěšná. Děkujeme paní Ing. Marii Číkové, všem ostatním vyučujícím a studentům za organizaci a přípravu projektu. Tato spolupráce se stává již tradicí a věříme, že může pomoci žákům s rozhodnutím - čím jednou budou.

Prezentace Poznej kouzlo řemesel, květen 2016 Prezentace Poznej kouzlo řemesel, květen 2016 Prezentace Poznej kouzlo řemesel, květen 2016 Prezentace Poznej kouzlo řemesel, květen 2016 Prezentace Poznej kouzlo řemesel, květen 2016 Prezentace Poznej kouzlo řemesel, květen 2016 Prezentace Poznej kouzlo řemesel, květen 2016 Prezentace Poznej kouzlo řemesel, květen 2016 Prezentace Poznej kouzlo řemesel, květen 2016 Prezentace Poznej kouzlo řemesel, květen 2016 Prezentace Poznej kouzlo řemesel, květen 2016 Prezentace Poznej kouzlo řemesel, květen 2016 Prezentace Poznej kouzlo řemesel, květen 2016 Prezentace Poznej kouzlo řemesel, květen 2016 Prezentace Poznej kouzlo řemesel, květen 2016 Prezentace Poznej kouzlo řemesel, květen 2016

Mgr. Lída Fejová
za školní poradenské pracoviště ZŠ Masarova