ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO Zřizovatel:
MČ Brno - Líšeň
www.brno-lisen.cz

Atletika na Masarce

Celé září, kdy ještě panovalo příjemné počasí, probíhaly veškeré sportovní aktivity na našem novém atletickém hřišti, kde můžeme trénovat krátké i dlouhé běhy, hody, vrhy i skoky do dálky. Nyní se již nemůžeme dočkat jara a teplejšího počasí, abychom mohli opět vyběhnout na dráhu.

V letošním roce jsme se, tak jako loni, zapojili do projektu na podporu zdravého životního stylu Sazka Olympijský víceboj. K tréninku a úspěšnému plnění jednotlivých disciplín nám slouží sportovní pomůcky ze dvou atletických sad, které hojně využíváme. Nejoblíbenější jsou u dětí překážky, raketky a oštěpy.

Po jednáních s vedoucí trenérkou Sportovního centra mládeže Jihomoravského kraje jsme na škole rozjeli atletickou přípravku pro děti 1. – 2. tříd a 3. – 5. tříd. Děti trénují pod vedením paní Nezdařilové 2 x týdně a samozřejmě pravidelně používají atletické sady, které jsme získali od Českého atletického svazu, se kterým spolupracujeme.

V každém ročníku mají paní učitelky metodickou příručku Atletika pro děti, ze které čerpají náměty do hodin TV, ale také do kroužků pohybových her, které vedou v odpoledních hodinách.

Dětí se zájmem o sport přibývá a už se těšíme, jak své dovednosti zúročí na jaře, na různých atletických soutěžích, do kterých se již nyní přihlašujeme.

Odkaz na článek o atletění na školách, které dostaly sadu pomůcek od firmy Nestlé.
http://www.atletikaprodeti.cz/zpravodajstvi/pilotni-skoly-se-proatletily-prvnim-pololetim_1758

Mgr. Renata Miková

Recitační soutěž 2. – 5. ročníku
Polonéza 2019