Olympiáda z Čj

V pondělí 7.12.2015 proběhla v naší škole olympiáda z českého jazyka a zúčastnilo se jí 28 žáků 8. a 9. ročníků. Mluvnická část byla zaměřená jako každý rok především na slovní zásobu a její využití. Ale tentokrát se dětem při ní sbíhaly sliny, protože úvodní text, ze kterého vycházely všechny úkoly, působil jako jídelníček z místní restaurace. Také slohová práce se týkala jídla. Její téma znělo: "Nežijeme proto, abychom jedli, ale..." Zde se nabízel zejména úvahový slohový postup, ale někteří text pojali i jako pohádku nebo rozhovor. Žáci mohli dosáhnout maximálně 29 bodů.

1. místoEliška Vávrová9. A15,5 bodů
2. místo Kateřina Kunstová8. B15,0 bodů
3. místoJulie Kučerová8. A14,5 bodů
Natálie Odehnalová9. C14,5 bodů

Další soutěžící:

L. Drápelová, T. Křupková, M. Jekl, T. Jagošová, D. Dobšík, M. Pospíšilová, K. Skokanová, T. Lískovec, D. Pěgřim, L. Dobrovolná, L. Křivánková, K. Bayer, K. Baštová, B. Pospíšil, L. Marušinec, J. Vajda, J. Babyrád, Z. Charvátová, N. Plšková, A. Illková, L. Schimmerová, J. Matyáš, J. Moudrý, T. Sedláková.

Do městského kola olympiády z Čj postupuje Eliška Vávrová.

Mgr. Miroslava Kubíčková