Zahraniční návštěva na ZŠ Masarova

V úterý 20. října 2015 k nám na ZŠ Masarova zamířila vzácná mezinárodní návštěva z Polska a Islandu. Učitelé a ředitelé ze základních škol se přijeli podívat na zasedání školního parlamentu „Masařky“. Hosté si nejprve prohlédli naši školu, poté jsme je pozvali na naše pravidelné setkání. Zasedání trvalo přes hodinu, celé jej, naprosto perfektně, překládal do angličtiny člen Masařek Kuba Pirochta z 9.C. Hodnotili jsme prožitkový kurz, prohlédli si fotky a diskutovali o námětech ze tříd. Využili jsme také přítomnosti pana ředitele a mnohé z otázek byly směřovány přímo k němu. Dále jsme informovali o projektu Škola pro demokracii, do kterého je náš školní parlament zapojen. Na závěr proběhla debata hostů z Polska a Islandu s členy parlamentu, vzájemně jsme si předali inspiraci na akce a probrali fungování žákovských parlamentů v zahraničí. Na památku si od nás odvezli školní trička.

Celé dopoledne se neslo ve velmi příjemném duchu. Setkání bylo velmi zajímavé a inspirativní.

Mgr. Kateřina Aulehlová

Zahraniční návštěva na ZŠ Masarova, říjen 2015 Zahraniční návštěva na ZŠ Masarova, říjen 2015

Zasedání parlamentu proběhlo  netradičně v úterý, a to díky tomu, že přijela návštěva z Polska a Islandu. Vyměnili jsme si s nimi několik rad a nápadů na akce nebo různá zlepšení školy, dozvěděli jsme se od nich, jak to funguje na jejich škole a v jejich parlamentech. Mně se to moc líbilo a myslím, že to byla skvělá zkušenost!

Eliška Vávrová, 9.A