ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO

Školní kolo ve skoku do výšky

Pravidelně v období před velkými atletickými soutěžemi se koná na naší škole soutěž ve skoku do výšky. Jednak si žáci z různých tříd poměří svoji výkonnost a dovednost s ostatními spolužáky z jiných tříd a také tato soutěž slouží k výběru nejlepších skokanů pro nadcházející atletické soutěže. Při této soutěži se nejen projeví jak dokonale závodník zvládl tuto disciplínu, ale i jak je odolný psychicky. Startovní pole bylo rozděleno do kategorií mladší a starší, dívky a hoši. V kategorii mladší žáci zvítězil František Faltýnek výkonem 135 cm, druhé místo obsadil Dominik Pěgřím- 130 cm, třetí skončil Josef Andress 125 cm. V kategorii starší žáci zvítězil Patrik Hájek a druhé místo obsadil Robin Beck – oba výkonem 150 cm. Úctyhodných 145 cm skočili Zdeněk Sedláček, Jiří Babyrád, Ota Fryml a Dominik Kurovský. Na třetí příčce podle počtu pokusů se umístil Ota Fryml.

V dívčí kategorii bylo závodnické pole poněkud užší. Mezi staršími dívkami si nejlépe vedla Barbora Hudcová a Natálie Hianiková, které obě shodně skočily 135 cm, třetí nejlepší výkon 130 cm skočila Linda Krajsová. V mladší kategorii vybojovala prvenství Magda Noštinská 125 cm, shodně jako Táňa Jagošová; třetí místo si zasloužila skokem 120 cm Viktorie Polášková.