Olympijský víceboj – Česko sportuje na 1. stupni

Sazka Olympijský víceboj představuje jeden z klíčových projektů Českého olympijského výboru v rámci dlouhodobé kampaně na podporu sportu a zdravého životního stylu – Česko sportuje. Jeho hlavním cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale v průběhu běžných hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků všech stupňů základního vzdělávání na základní škole.

V loňském roce jsme tento projekt jen lehce vyzkoušeli, letos se zapojily všechny třídy 1. stupně. Během hodin TV jsme plnili 8 disciplín a děti získají sportovní vysvědčení, díky kterému s rodiči zjistí, jaké sportovní odvětví je pro ně nejvhodnější a kde se mu ve svém okolí mohou pravidelně věnovat. Děti z 1. -3. tříd ještě mohly navíc doma plnit sportovní, zábavné úkoly s Čtyřlístkem a za splnění získají odměnu.

Mgr. R. Miková