Den Země

Ve čtvrtek 30. dubna 2015 si žáci a učitelé připomněli svátek Dne Země. Partnerské třídy společně prožily dopoledne v přírodě - např. v Akátkách, Mariánském údolí, na Bílé hoře, Klajdovce, v údolí Svitavy u Bílovic. Tomuto dni předcházela příprava programu - starší žáci na domečcích vymýšleli, jakou formou splní jejich mladší kamarádi zadané úkoly. Mezi ně patřila například diskuse o tom, jak můžou žáci přispívat k ochraně přírody, a jak se jim líbí okolí naší školy. Vymýšleli také jiné názvy pro ochránce přírody (lesíkář, zeměmil, zelenomil, květovědec,přírodář, lesanka,...) i krátké básničky.Děti si procvičily poznávání lesních zvířat, charakteristické znaky nejběžnějších jehličnanů a sestavování zvířecích "rodin". Samozřejmě zbyl čas také na nějaké hry v přírodě. Počasí nám přálo a my jsme tak mohli strávit poučné i zábavné dopoledne.

Den Země,  duben 2025 Den Země,  duben 2025 Den Země,  duben 2025 Den Země,  duben 2025 Den Země,  duben 2025 Den Země,  duben 2025 Den Země,  duben 2025 Den Země,  duben 2025

D. Dosoudilová

Některé z básniček:

Zem má velký den, slunce svítí jen.
My se radujem,zemi gratulujem.
Přírodu máme rádi, jsme její kamarádi.
V přírodě je krásně, když skládáme básně.

Svítilo nám sluníčko,chvílemi jen maličko.
Viděli jsme včeličku,sedla mi na botičku.
Došli jsme až do údolí,nožky už nás trošku bolí.
Potkali jsme děti,bylo jich jak smetí.
Úkoly nás čekaly,žádný z nich jsme nevzdali.
U rybníčku na sluníčkusvačiny jsme zhltali.

Kam hodíš petku? Do odpadků.
Do jakých? Do žlutých.

Kupte si, lidičky, první jarní kytičky.
Můžete si vybrat sami, třeba tyhle kočičky.
Na větvičce jívy dějí se dnes divy.
Kočičky tam kvetou bílé, hebké jsou a roztomilé.