Finanční gramotnost

V průběhu měsíců listopad, prosinec 2014 a leden 2015 probíhala v 8. a 9. ročnících výuka k finanční gramotnosti. Paní Petra Novotná, matka jednoho z našich žáků, byla ochotná seznámit starší žáky s informacemi, které se jim budou v životě nepochybně hodit. Výuka probíhala ve čtyřech lekcích:

1. Základní hospodaření s financemi
  2. Dobré a špatné úvěry
  3. Finanční produkty
  4. Investice v kostce

Žáci si zopakovali, které složky tvoří rodinný rozpočet. Dozvěděli si, jak ušetřit peníze v rodinném rozpočtu, jak je rozumně investovat a které bydlení je nejvýhodnější. Dále se žáci seznámili s produkty a operacemi na finančních trzích, s riziky při úvěrech a zapsali si pravidla dobrých úvěrů. Na závěr je čekal test, který měl prověřit jejich pozornost a znalosti. Dopadl dobře, bylo znát, že většina žáků se orientuje. Snad si nově nabyté vědomosti odnesou do života.

Mgr. Miroslava Kubíčková