První ročník mezinárodní zkoušky KET for Schools

Dne 23. listopadu 2013 se na ZŠ Masarova poprvé uskutečnila mezinárodní zkouška KET for Schools. Této zkoušky, která odpovídá jazykové úrovni A2, se zúčastnilo 7 žáků z devátých ročníků. Pod vedením pracovníků organizace British Council žáci nejprve skládali ústní část zkoušky, která prověřovala jejich komunikativní schopnosti. Poté následoval oddíl zaměřený na čtení a písemný projev. V poslední části zkoušky byli žáci testováni z poslechových dovedností.

Testy byly odeslány na Univerzitu v Cambridge, kde budou vyhodnoceny. Na výsledky zkoušky čekají následující žáci: Michaela Dobrovolná, Květoslava Homolková, Beata Klobasová, David Pirochta, Kristýna Skulová, Kateřina Tichá a Kateřina Šepeláková.

Mgr. R. Hladiová