Projekt "JAK (NE)ZNÁME LÍŠEŇ"

(žáci 3. třídy, 7. - 8.6.2013)

Byl páteční podvečer a s několika dětmi ze ŠD jsme se sešli před solnou jeskyní Santé. Věděli jsme, co nás čeká a byli jsme dobře připraveni. Odložili jsme své věci a vydali se na průzkum staré Líšně.

Prozkoumali jsme líšeňský zámeček a jeho okolí, kostel sv. Jiljí a památky v jeho okolí, zamávali jsme "Kostelíčku". Podívali jsme se, kde býval v Líšni rybník a navštívili líšeňského Marvana, kde jsme se dozvěděli, proč má Líšeň ve znaku lis a hrozny vína. Při návratu do jeskyně jsme objevili Muzeum dopravy a líšeňské nádraží. Cestou jsme si povídali, co všechno o našich památkách víme.

Po návratu do jeskyně jsme nachystali vše, co jsme si o Líšni zjistili doma a začali psát a lepit plakáty. Vytvořili jsme jeden o historii Líšně, jeden o její současnosti a jeden s líšeňskými pověstmi, historkami a vyprávěním pamětníků. Po dobré práci dobrá zábava… Pohráli jsme si v jeskyni a pak už hurá do spacáků.

Projekt Jak (ne)známe Líšeň, červen 2013 Projekt Jak (ne)známe Líšeň, červen 2013 Projekt Jak (ne)známe Líšeň, červen 2013 Projekt Jak (ne)známe Líšeň, červen 2013 Projekt Jak (ne)známe Líšeň, červen 2013 Projekt Jak (ne)známe Líšeň, červen 2013 Projekt Jak (ne)známe Líšeň, červen 2013 Projekt Jak (ne)známe Líšeň, červen 2013 Projekt Jak (ne)známe Líšeň, červen 2013 Projekt Jak (ne)známe Líšeň, červen 2013 Projekt Jak (ne)známe Líšeň, červen 2013 Projekt Jak (ne)známe Líšeň, červen 2013

Ráno se nám ani nechtělo odcházet. V pondělí jsme si o našem projektu dlouho povídali a nakonec jsme z fotografií vytvořili další plakát a všechny plakáty vystavili na nástěnku. Chtěli byste si je prohlédnout? Přijďte se podívat na chodbu u školních družin. Jste srdečně zváni.

Zdenka Chaloupková