Práce projektu "Já věřím na děti"

Už to víme: Handicap je když...

Handicap znamená být v nevýhodě. Znamená to mít horší podmínky. Horší podmínky mají lidé, kteří nevidí, neslyší, nemůžou mluvit, jsou postižení fyzicky nebo psychicky, lidé, co jsou na vozíčku, nebo chodí o berlích, postižení lidé. Myslím si, že být postiženým, handicapovaným člověkem je těžké. Potřebují pomáhat, jsou na někoho odkázáni. Ta nesvoboda musí být hrozná. Mám handicapovaného strýce a vím, i přesto, že jsem nebyla na světě, že to pro ně bylo těžké. Najednou si nemohl jít zahrát fotbal se svými tehdy tříletými syny, už nemohl s jejich psem chodit na dvouhodinové vycházky. Bylo to těžké nejen pro něj, ale i pro celou rodinu, přátelé a blízké. Teď už je v pořádku, už i pracuje, ale zlá směna v plechárně, která mu vzala nohu, už se vrátit nedá. Být slepým je podle mě nejhorší, všude temnota, nikdy nevidět voji rodinu, nemoct se dívat na televizi a proč. Doktor udělá chybu při operaci očí, nebo, a to je nejhorší, otrávit se methylalkoholem nebo něčím takovým. Jeden panák pančované vodky, a je zkažený celý život.

Kateřina Tichá, 8.A