Práce projektu "Já věřím na děti"

Už to víme: Handicap je když...

Handicap je když….Začnu jinak, co je to ten handicap vůbec zač! Každý má jinou teorii, ale část pravdy tam vždycky je. Já si myslím, že handicap je nějaká nevýhoda, ať už fyzická (tělesná) nebo psychická (duševní). Handicap je tedy nevýhoda nebo ztráta, která bude dotyčnému chybět většinou po celý život. Handicap je konkrétně: nevyměnitelná a chybějící součástka našeho těla. Např. chybění ruky/rukou a nebo nohy /nohou. Takový člověk, který tyto části těla nemá, má asi nejhorší handicap, který může mít. Tento člověk buď nemůže chodit nebo utíkat, no prostě se nemůže až tak volně pohybovat tzv. invalidé. Anebo nemůže dělat ruční práce, např. psát, podávat si věci, jíst, hrát hry atakdále. Handicap nemusí být jenom tělesný, ale i duševní. Duševní handicap je nevýhoda v mysli a přemýšlení. Potlačený člověk, který je tímto handicapem znevýhodněn, taky nemá lehký život. Lidí, kteří mají handicap je hodně, ale musí se s tím poprat. Vrátím se na začátek = Handicap je, když má jakákoliv osoba ( i zvíře) znevýhodnění neboli nějaká ztráta, ve svém životě buď hned viditelná a nebo duševní (ta se hned nerozpozná).

Už nevím, co mám ještě o handicapu napsat, akorát ať si lidé s handicapem i přes své nevýhody se s tím poperou a mají také krásný život.

Dominik Musil, 7.A