Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Vyjížděli jsme v 5:30 od Grand hotelu žlutým autobusem. Cestou jsme se dívali na filmy, poslouchali hudbu a pili horkou čokoládu. Vystupovali jsme na pražském nádraží Florenci. Odtud jsme pokračovali na metro linku B. Na zastávce Můstek, kde jsme přestoupili na linku A. Nastoupili jsme na metro jedoucí na opačnou stranu, takže jsme na další zastávce museli přestoupit. Vyjeli jsme po eskalátorech z metra, a abychom to stihli do sněmovny včas, museli jsme spěchat. Tam jsme chvíli čekali a potom jsme prošli rentgenem jaký je i na letišti a dostali jsme kartičky s číslem přednášky. Vyšli jsme do druhého patra. Tam jsme rozbalili naše tablo, na kterém byla popsána akce Halloween. Sedli jsme si do sálu, kde byli na všech stolech 3 lampičky (které nejely, ale dobře se s nimi hrálo) a 3 mikrofony. Bylo 8 témat a na každé měla nějaká škola prezentaci (kromě nás). Po každé prezentaci bylo místo pro diskuzi. Dali jsme si o přestávce chlebíčky, koláč a čaj. Po přestávce jsme měli debatu s poslanci. Dozvěděli jsme se, jak v politice začínali, co je k tomu přivedlo, jaké mají názory, a taky ostatním poradili, jak na městské zastupitelstvo. Poté byla burza tabel a hlasovali jsme pro nejlepší. Pak bylo vyhlášení. A dále jsme šli na oběd do Malostranské besedy. Měli jsme vývar, kuřecí maso s mandlovou nádivkou a šťouchanými brambory. Potom jsme se vydali přes Staroměstské náměstí na Florenc, odkud jsme jeli zpět do Brna. Odnesli jsme si odtud spoustu nápadů, inspirací a zkušeností.

Parlament v Parlamentu, listopad 2012 Parlament v Parlamentu, listopad 2012 Parlament v Parlamentu, listopad 2012

Kateřina Tichá