Projekt Comenius - Polsko

Ve dnech 9.10.-13.10.2012 jsme se zúčastnili zájezdu do Polska. Cestovali jsme vlakem do Varšavy, kde jsme byli ubytovaní v hotelu. Do hotelu přijeli Bulhaři, Angličani i Poláci. Hned jsme se s nimi seznámili. Druhý den jsme jeli autobusem do centra Varšavy, kde jsme navštívili různé památky. Po prohlídce i s průvodcem jsme jeli do Dobranowic a po cestě jsme se zastavili na oběd. Do Dobranowic jsme přijeli kolem 9. hodiny večer, kde na nás čekala rodina, která nás ubytovávala. Hned jsme odjeli do jejich domu a dostali jsme večeři a teplý čaj. Měli krásné a velké rodinné domy. Rodina na nás byla velice milá a chvíli jsme si s nimi po večeři povídali. Třetí den jsme byli v jejich škole. Škola byla malá, ale hezká. Hráli jsme s nimi venku sportovky i proti učitelům, také nám zahráli legendy o drakovi a o mořské panně. Večer následovala diskotéka. Čtvrtý den jsme navštívili Wieliczku, což je solná jeskyně. Poté jsme jeli do Krakowa. Na okružní jízdu po Krakowě jsme jeli malým vláčkem. Velice se nám tam líbilo. Poslední den jsme už odjížděli z Krakowa vlakem do Brna. S rodinou jsme se rozloučili a poděkovali jsme jim za všechno. Velice se nám v Polsku líbilo a jsme rádi, že učitelé vybrali zrovna nás a doufáme, že naše nové kamarády ještě někdy potkáme.

Alena Nekvapilová a Lucie Doleželová, 7.A