Přírodovědná stanice Kamenačky

V květnu jsme s žáky sedmých tříd navštívili výukový program v Přírodovědné stanici Kamenačky. Cílem bylo zopakování a upevnění znalostí o dvou skupinách živočišné říše – obojživelnících a plazech. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí o způsobu života, krmení i rozmnožování chovaných živočichů a měly i výjimečnou příležitost si některé z nich blíže prozkoumat. Na „osahání“ jsme pak dostali trnorepa afrického a suchozemskou želvu, velké nadšení vzbudil chameleon lovící cvrčky a nechyběla ani krajta, která u mnohých budila značný respekt. Na závěr jsme se byli podívat na pestře zbarvené pralesničky a oblíbeného axolotla, v tropické části stanice nás nejvíce zaujali leguáni a kajmani.

Přírodovědná stanice Kamenačky, květen 2023 Přírodovědná stanice Kamenačky, květen 2023 Přírodovědná stanice Kamenačky, květen 2023

Mgr. Alena Puková