ZOO Schönbrunn

V polovině května navštívili žáci naší školy vídeňskou zoologickou zahradu v Schönbrunnu.

Tato krásná ZOO je nejstarší na světě. Ráno jsme vyjeli z Brna a zhruba za dvě hodiny jsme byli na místě. Před vstupem do areálu jsme prošli velkým malebným parkem. Nachází se zde zvířata, která u nás v Česku nejsou na živo k vidění např. pandy, koaly, a dokonce jsme měli možnost zhlédnout i malé mládě orangutana. Nádherný byl také lední medvěd, který plaval a hrál si ve vodě s balónem, nebo mořský svět.

Mohli jsme se občerstvit u mnoha stánků s jídlem a pitím a dát si něco chutného na zub.

Na konci prohlídky jsme se zastavili v obchodě se spoustou suvenýrů, kterými jsme potěšili naše blízké.

Počasí nám nepřálo, protože po celou dobu pršelo, ale i přesto jsme si to všichni moc užili.

ZOO Schönbrunn, květen 2023

A. Moskalová, T. Chládková