8. Celorepubliková konference konzultačních center

V dubnu naše škola již podruhé uspořádala celorepublikovou konferenci pro konzultační centra Škola pro demokracii, která trvala tři dny a zúčastnilo se jí více než 40 koordinátorů školních parlamentů a ředitelů ze všech krajů v České republice. Naše škola je konzultačním centrem pro Jihomoravský kraj a představuje to pro nás a pro náš žákovský parlament velkou výzvu. Pravidelně oslovujeme školy v regionu, pořádáme konference žákovských parlamentů a nabízíme metodickou pomoc při zakládání žákovského parlamentu. Také zveme školy k nám, abychom jim ukázali, jak funguje náš parlament. Tuto nabídku mohou využít jak koordinátoři, tak celé týmy žákovských parlamentů. Celorepubliková konference byla skvělou příležitostí pro sdílení zkušeností a získání nových poznatků. Tato setkání slouží také k propojení konzultačních center, které nabízejí poradenství pro školy v jednotlivých krajích a pořádají i krajské konference. V rámci naší konference Škola pro demokracii jsme připravili zajímavé workshopy pro koordinátory. Prvním z nich byl workshop Dobronauti, který se zaměřil na práci s dětskými kolektivy. Druhý workshop byl veden naším panem ředitelem Ivo Zálešákem a starostou městské části Brna Líšně Břetislavem Štefanem a byl určen pro vedení základních škol. Na posledním workshopu, vedený naší rodilou učitelkou angličtiny Alexandra Saulenas, jsme se dozvěděli zajímavosti o fungování parlamentu a školství v USA. Tyto workshopy byly velmi inspirativní a přínosné pro všechny zúčastněné. Koordinátoři se také podívali do naší školy, kde jsem jim předvedli ukázkové zasedání. Zaštiťující organizace CEDU nám představila své programy pro koordinátory, vedení školy, třídní učitele i týmy žákovských parlamentů. Nechyběla ani procházka po Brně a program jsme si zpestřili zábavnou aktivitou, a to bowlingem. Konferenci jsme si všichni užili a již se těšíme na další konferenci.

8. Celorepubliková konference konzultačních center, duben 2023 8. Celorepubliková konference konzultačních center, duben 2023

Mgr. Jana Ullmannová