Lyžařské výcvikové kurzy ZŠ Masarova

Počasí letošní zimy se opravdu nevyvedlo. Obavy, zda se nám podaří uspořádat lyžařský výcvikový kurz, byly na místě. Přesto jsme se rozhodli naplánovat a uskutečnit celkem dva kurzy. Jeden pro první a druhý pro druhý stupeň. První kurz se konal začátkem února a zúčastnilo se ho přes 50 dětí. Druhý kurz následoval o dva týdny později. Oba kurzy se konaly na Pradědu v Jeseníkách, kde je vysoká pravděpodobnost dobrých sněhových podmínek. Velké štěstí měli účastníci prvního kurzu, kterým se vyvedlo krásné slunečné počasí. Druhý kurz už tolik štěstí neměl, počasí na lyžování bylo mírně řečeno nepříznivé. Přesto se děti i instruktoři snažili vytěžit z kurzu maximum. Součástí obou kurzů byla také přednáška člena Horské služby, která se dětem líbila a měly tak možnost dozvědět se důležité informace o bezpečnosti na horách.

Všichni účastníci kurzů se vrátili domů s širokým úsměvem na tvářích a hlavou plnou zážitků. Věříme, že získané zkušenosti a dovednosti dětem pomohou v jejich budoucích lyžařských aktivitách.

Lyžování zdar!

Lyžařské výcvikové kurzy ZŠ Masarova, únor 2023 Lyžařské výcvikové kurzy ZŠ Masarova, únor 2023

Mgr. Vojtěch Jelínek
Mgr. Blanka Denemarková