Procházka po brněnských pověstech

V druhé polovině září se žáci z 5. B vydali na procházku po centru Brna za brněnskými pověstmi, kterými jsme se zabývali v jednom z celodenních projektů. Na procházku nás vzala lektorka z CVČ Lužánky, se kterou jsme se setkali „pod koněm“ na Moravském náměstí. Za 75 minut jsme prošli celé centrum a obsáhli pověsti o nemravném mužíčkovi na kostele sv. Jakuba, zvonění poledne v jedenáct, dům U Kamenné panny ad. Pokračovali jsme ke staré radnici a její křivé filiále a v průchodu jsme si připomněli pověsti o drakovi a kole. Nakonec jsme prošli přes nádvoří k zazděnému radnímu na Mečové. A zde jsme se rozloučili. Ale ne na dlouho. Už máme domluvenou druhou procházku na jaro. Už teď jsme zvědaví, jaké pověsti si pro nás paní lektorka připraví.

Procházka po brněnských pověstech, září 2022

Mgr. Lenka Snášelová