Zdravé zuby v ZŠ Masarova

Žáci všech tříd 1. stupně se od začátku 2. pololetí postupně zúčastnili preventivního výukového programu zaměřeného na každodenní péči o ústní dutinu, jež je základem pro funkční a zdravé zuby, dásně a pro krásný úsměv. Již naše babičky o čištění zubů říkaly: „Ráno pro krásu, večer pro zdraví!“

Program byl uzpůsobený podle věku dětí. Všichni se však dozvěděli základní informace o mléčném a trvalém chrupu, popovídali si o výběru zubních kartáčků, vyzkoušeli správnou techniku čištění zubů. Mladší žáci si vymalovali Zoubkovou vílu, starší děti se pokusily vyplnit pracovní list, aby si ověřily, co vše si o zubech zapamatovaly. Některé třídy pak na výukový program navázaly třídním projektem.

Zdravé zuby v ZŠ Masarova, duben 2022

Mgr. Michaela Prokešová