Křest knihy a návštěva Mahenova památníku

Ve středu 30. 3. žáci 4. C přijali pozvání do knihovny Mahenova památníku, kde proběhl křest knihy Vlasty Žáčkové. Detektivní příběh Adam a tajemství Těžkovského hrádku je napsán pro desetileté čtenáře. Děti knihu pokřtily a společně jsme jí připili na úspěšné putování mezi čtenáře. Autorka nám přečetla úryvek z díla. Byl prostor i na dotazy a povídání. Jelikož jsme křtili detektivní knihu, byly pro děti připraveny detektivní úkoly. Ty prověřovaly smysly, paměť i obratnost. Děti po domě hledaly poklad a psaly na starém psacím stroji. Jako dárek jsme dostali jeden výtisk knihy s věnováním. V druhé části programu se děti seznámily s osobou Jiřího Mahena i systémem řazení knih v knihovně, který vymyslel.

Křest knihy a návštěva Mahenova památníku, březen 2022 Křest knihy a návštěva Mahenova památníku, březen 2022 Křest knihy a návštěva Mahenova památníku, březen 2022 Křest knihy a návštěva Mahenova památníku, březen 2022 Křest knihy a návštěva Mahenova památníku, březen 2022

Kateřina Krbková Trnková