Deskohraní – Kávéeska

V polovině března čekala na děti z kroužku Deskovky plánovaná akce Deskohraní pod záštitou volnočasového centra Kávéeska. Na akci děti vyrazily v odpoledních hodinách a těšily se na 2 hodiny hraní nových a dosud nepoznaných deskových her. Hned po příchodu vzaly děti stoly s deskovými hrami útokem. Nejvíce je zaujala hra Pohádkář, která se zakládá na vkládání zvířecích postav do pohádkových příběhů. Na jejím konci následuje retrospektivní rekonstrukce. Další hrou v hledáčku byl Klub detektivů. Hra založená na spiklenci, detektivech a tajných slovech z karet naprosto vtáhla do děje zejména dívky. Hoši se zabrali do jimi oblíbeného Diamantového lesa a na konci akce se vrhli do hry UNO. Děti byly uchváceny překrásným výtvarným zpracováním her. Odpoledne s deskovkami se dětem opravdu líbilo a z výletu se vracely usměvavé a vyčerpané.

Deskohraní – Kávéeska, březen 2022 Deskohraní – Kávéeska, březen 2022 Deskohraní – Kávéeska, březen 2022 Deskohraní – Kávéeska, březen 2022

Za kroužek Deskovky, Linda Spěváková