Vánoce v německy mluvících zemích

Krátce před Vánocemi proběhl na naší škole projekt „Vánoce v německy mluvících zemích“. Žáci vycházeli z připravených materiálů a zjišťovali, jek se slaví Vánoce u našich sousedů v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Kdo přináší dárky, co se jí na štědrovečerní večeři, jaká je neznámější koleda, kde je v Německu největší strom, sněhulák či adventní kalendář. Dále se učili a procvičovali vánoční slovní zásobu, hráli domina, lepili adventní kalendář nebo vyráběli přáníčka. Děti poslouchaly koledy, ochutnaly tradiční štolu, vypily voňavý punč a nazdobily každý svůj perníček. Všechno toto přispělo k příjemné vánoční atmosféře a naladění na nadcházející vánoční čas.

Vánoce v německy mluvících zemích, prosinec 2021

Mgr. Terezie Moskalová, Mgr. Vladěna Zezulová