Návštěva vily Stiassny

V rámci výtvarné výchovy jsme se s žáky přenesli do období první republiky a zakusili životní standart tehdejší brněnské smetánky. Vila Stiassni postavená v letech 1927 až 1929 nám přiblížila život a styl textilního továrníka Alfreda Stiassni, jeho manželky Hermine a dcerou Susanne. Žáci měli možnost si projít celou vilu včetně krásné zahrady, která ji obklopuje. Bonusem prohlídky byla garáž se zaparkovaným veteránem. Na závěr se mohli žáci podívat i na střechu samotné vily a kochat se dalekým výhledem. Děkuji žákům za účast a věřím, že všichni si prohlídku užili.

Návštěva vily Stiassny, říjen 2021 Návštěva vily Stiassny, říjen 2021 Návštěva vily Stiassny, říjen 2021 Návštěva vily Stiassny, říjen 2021 Návštěva vily Stiassny, říjen 2021

Mgr. Josef Strouhal