Cesta do pravěku

Na žáky pátých ročníků čekal projekt Pravěk. Náplň tohoto projektu se měla uskutečnit v minulém školním roce, nicméně kvůli nepříznivé situaci se třídy dostaly k projektu až letos. Po celý týden se žáci věnovali zajímavým úkolům na téma pravěk. Pracovali s počítači nebo encyklopedií. V českém jazyku tvořili krátké příběhy pomocí slov, doplňovali do textu nebo využívali úryvek z knihy Eduarda Štorcha Lovci mamutů. V pracovních činnostech na ně čekala modeláž pravěkých plastik nebo lepení střepů z nádob. Na začátku října už čekal na žáky závěr projektu, a to exkurze do Anthroposu. Na programu dne byla prohlídka expozice ,,Pravěk na Moravě,” ve které se žáci dozvěděli díky průvodcům spoustu informací o životě v době kamenné. Viděli nálezy z jeskyní, nástroje, které používali pravěcí lidé nebo pozůstatky pravěkých obyvatel. Největším lákadlem byl pro děti model mamuta ve skutečné velikosti. Žáci pátých ročníků si akci užili, spoustu informací dokonce sami věděli a mohli tak průvodce překvapit svými odpověďmi.

Všichni už se nyní těší na další možnost učení formou poznávání.

Cesta do pravěku, říjen 2021 Cesta do pravěku, říjen 2021

Linda Spěváková, asistentka pedagoga