Můj erb, můj znak?

Znak čili erb byl barevným znamením na štítě každého středověkého rytíře a charakterizoval určitou osobu. Erb byl praktickým vojenským zařízením, podle kterého se rozlišovali spojenci od soupeřů ve vřavě boje. Může takový erb najít v dnešní moderní době ještě uplatnění? Pro sedmáky našla středověká heraldika své použití v hledání vlastní osobní charakteristiky. Na hodině dějepisu dostali žáci 7. ročníků úkol navrhnout středověký erb s vlastní osobitou symbolikou. Cílem nebylo vytvořit dokonalé dílo s přesnými figurami, ale přenést svou výjimečnost a osobní zájmy do prostoru erbovní symboliky. Žáci se s neobvyklým úkolem popasovali s odvahou středověkého rytíře a výsledek můžete zhlédnout na níže uvedeném odkazu.

Můj erb, můj znak?, září 2021

Mgr. Juraj Švec