Olympijský den v 5. B

Středa 8. září se zapíše do historie třídy 5.B jako den, kdy všichni zdolali olympiádu. Ačkoliv šlo jen o takovou „jako“ olympiádu, nic nebylo ponecháno náhodě. S paní učitelkou se děti dozvěděly spoustu zajímavostí nejen o olympijských hrách, ale i o Japonsku, kde se letošní olympijské hry konaly. Žáci zhlédli dokument o Emilu Zátopkovi, pracovali na olympijských daltonských listech, u kterých se zapotili i ti nejtrénovanější. Poté už je čekalo bouřlivé povzbuzování zástupců třídy během T- mobile olympijského běhu 2021, kterého se zúčastnili i další žáci 1. stupně. A jak si „naši“ vedli? Snad stačí jako odpověď fakt, že 2 nominovaní běžci obsadili dvě vítězné příčky. Po odpočinku bylo pro žáky připraveno vyhledávání informací o českých medailistech z LOH 2021. Vyhledané informace a zajímavosti pak děti prezentovaly před spolužáky. Po celý olympijský den provázelo děti krásné počasí, a tak jim den utekl stejně rychle jako Emil Zátopek svým soupeřům.

Olympijský den v 5. B, září 2021

Linda Spěváková, asistentka pedagoga