S Vírem za lamami

4.4.2012

Během letošní návštěvy našich kamarádů ze ZŠ Vír v Brně jsme se společně vydali do Lama centra na Hádech. Po vlídném uvítání se děti rozdělily do dvou skupin a spolu s pracovníky Centra se vypravily k lamám a na vycházku po stepi na Hádech. Viděli jsme tunely, kterými vlaky vozívaly kámen z Kavek do sousedního lomu, seznámili jsme se se zdejší faunou a flórou, dozvěděli jsme se jak se rekultivuje lom... Získali jsme také zajímavé informace o chovu lam i jejich zvycích a především – mohli jsme se s nimi pomazlit.

Zdeňka Chaloupková